top of page

YAYINCIDAN

Ful AKINGÜÇ

Merhaba,

İnovasyon Kültürü’nün her sayısı özel bir emekle hazırlanıyor. Bu kez, ülkemizin yaşadığı deprem felaketi ardından “doğal afetlere karşı inovatif çözümler ve akıllı yaşam” temasıyla sayfalarımızı hazırladık.

Doğal afetlere karşı inovatif çözümler ve akıllı yaşam, insanların doğal afetlerin yol açabileceği felaketlerden korunmalarına ve hayatlarını daha güvenli hale getirmelerine yardımcı olmak için teknolojik çözümler sunuyor.

İnovasyon Kültürü her sayısı ile bizim için giderek çok daha değerli bir öğrenme, farkındalık, deneyim ve paylaşım enstrümanına dönüşüyor. Yaşamın farklı alanlarına transfer ettiğimiz yeni teknolojilerin eğer doğru kullanırsak ilham verici etkisine tanıklık ediyoruz. İçimizdeki inovatörü, yazarı, bilimin, teknolojinin, araştırmanın liderlerini keşfediyoruz.

İnovasyon, bir soruna yaratıcı bir şekilde yaklaşmak ve yeni bir çözüm geliştirmek anlamına geliyor. Doğal afetlerde inovatif çözümler hayat kurtarıcı olabilir. Bu çözümler, insanların güvenliğini korur ve depremin etkilerini en aza indirir. Bu nedenle, depreme dayanıklı yapılar, akıllı bina sistemleri, dronlar ve tele-tıp gibi inovatif çözümlerin geliştirilmesi, depremle mücadelede önemli bir rol oynayacaktır.

 

Keyifli okumalar diliyorum.

YAYINCI
TLG_3061.JPG
Ful AKINGÜÇ
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page