top of page

GENEL YAYIN YÖNETMENİNDEN

 Değerli İnovasyon Kültürü Okurları,

 

Dergimizin 22.sayısı ile bir yılı daha geride bırakıyoruz.

 

Her yıl aralık ayında verilen Nobel ödüllerini, biz de 6 yıldır dergimizde “Nobel özel sayısı” adıyla ele alıyoruz. 

 

2022 Nobel ödüllerinin sahipleri her yıl olduğu gibi ekim ayında açıklandı. Ekim ayından bu yana ödül sahipleri ile iletişime geçen öğrencilerimiz kimya ödülü sahibi Morten Medal ile özel bir röportaj gerçekleştirdiler.  

Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji, 2017’den bu yana “uluslararası bilim vizyonu” ilkesiyle sürdürdüğü Nobel Buluşmasına bu yıl bilime meraklı 30 kişilik öğrenci ve öğretmen grubuyla katıldı. Nobel Buluşması etkinliği tüm detayları ile bu sayımızda yer aldı. Ayrıca, Nobel rotası olan Stockholm ve Oslo’dan da haberler derledik… 2022 Nobel ödülü sahiplerini mercek altına aldık…

 

Yapabilirsin bölümü her sayıda olduğu gibi yine inovatif atölye tadında! Scratch ile akvaryum animasyonundan codemoji ile web sayfası oluşturmaya kadar pek çok farklı konuda bilgileri sizler için derledik. Newton sarkacının gizemini beraberce çözerken 2021 yılının en inovatiflerini belirledik.

Ve bulmacamız… İnoc@fe’de sizleri bekliyor. İno gezi bölümünde ilginizi çekebilecek en popüler bilim müzelerini ziyaret ettik.

 

İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif ve sağlıklı günler diliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page