top of page

GENEL YAYIN YÖNETMENİNDEN

 Değerli İnovasyon Kültürü Okurları,

 

Dergimizin 23.sayısı ile bahar mevsimini karşılamaya hazırlanıyoruz. Bildiğiniz üzere 6 Şubat’ta, 11 ili etkinleyken bir afet yaşadık. Bu nedenle, dergimizin bu sayının temasını “Doğal afetlere karşı inovatif çözümler ve akıllı yaşam” olarak belirledik.

Doğal afetlere karşı inovatif çözümler ve akıllı yaşam kavramı, günümüzde giderek daha önem kazanmaktadır. İnsanların güvenliği, doğal afetlerin zararlarını en aza indirmek ve felaketleri önceden tahmin etmek için inovasyona ihtiyaç vardır. Bu amaçla, akıllı yaşam teknolojileri, doğal afetlere karşı alınabilecek önlemleri artırmak ve afet yönetimini daha verimli hale getirmek için kullanılmaktadır.

Akıllı binalar, akıllı ulaşım, akıllı altyapı ve akıllı şehirler gibi teknolojiler, doğal afetlere karşı hazırlık ve afet yönetimi konusunda inovatif çözümler sunar.

 

İKÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu ve İKÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden, Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi konusunda çalışmalar yürüten Öğretim Üyesi Dr.Erdal Coşkun röportajlarında tam da bu konulara değindik.

 

“Japonya ve deprem mimarisi” başlığında, deprem ve bilim konusunu inceledik.

 

Depremden korunma amaçlı inovatif çözümlerin sunulduğu bölümün ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

 

Kültür Koleji Kurucusu ve Onursal Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Fahamettin Akıngüç adına düzenlenen ve bu yıl 9.su gerçekleşen geleneksel matematik yarışmasının ardından, “Matematik Aydınlığa Doğru Bir Yol” konulu söyleşiyi keyifle okuyacağınıza eminiz.

 

Yapabilirsin bölümü her sayıda olduğu gibi yine inovatif atölye tadında!

Ve bulmacamız… İnoc@fe’de sizleri bekliyor.

 

İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif ve sağlıklı günler diliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page