top of page

20.SAYI


20.sayı ile dergimiz 5.yaşında oldu… Yenilikçi ve uygulanabilir fikirlere sahip genç beyinlerin yaşamda aktif bir şekilde rol almaları ve fikirlerini yaymaları gerekiyor. Hızla dijitalleşen dünyada, hemen hemen birçok sektör bu değişime ayak uydurmak durumunda. İnovatif bakış açısı kazanmak da bunun en önemli parçası. Yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmak ve


yeni düşünceler üreterek hayal gücünün yanında tasarlama ve üretim kültürü kazanmayı gerektiriyor. İşte bu noktada, 62 yıllık Eğitim Efsanesi Kültür Koleji, geleneğinden gelen yayıncılık tecrübesiyle 8-16 yaş arası çocuk ve gençleri, içinde bulunduğumuz çağın kültürü, “İnovasyon Kültürü” ile buluşturdu. 2017 haziran ayında yayın hayatına başlayan İnovasyon Kültürü, bu zamana kadar on binlerce okuyucuya ulaştı.

Tüm okurlarımıza bir kere daha teşekkür ederiz.

Yapabilirsin bölümü her sayıda olduğu gibi yine inovatif atölye tadında! Coding park ile eğlenceyi kodlayıp Mbot ile polis aracı tasarladık. Tasarım konusuna girince, Tinkercad ile karakter ve virüs tasarımına da yer verdik. Sık sık slayt/sunum yapan ya da yapmaya niyetli olanlar için son zamanlarda oldukça popüler hale gelen web tabanlı sunum hazırlama sitesi prezi hakkında en çok merak edilen Prezi nedir? Prezi nasıl kullanılır? gibi soruları sizler için cevapladık.

Bu sayımızda, biraz da gök yüzüne açıldık. Prof.Dr.Dursun Koçer ve Dr. Ayşegül Yelkenci rehberlerimizle gökyüzü gözlemi yaptık. Türkiye’nin Lise Düzeyindeki İlk Ön Kuluçka Merkezi Evreka’nın 2022 çağrı dönemi ödüllü projelerini sizler için inceledik.

Ve ödüllü bulmacamız… İnoc@fe’de sizleri bekliyor. İno gezi bölümünde ilginizi çekebilecek en popüler bilim müzelerini ziyaret ettik.

İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif ve sağlıklı günler diliyorum.

Comments


Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page