top of page

İNOVASYON KÜLTÜRÜ

Günümüzde dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeler öğrenci profillerini ve yaşam biçimlerini değiştiriyor, onlara analitik düşünme, tasarlama, üretme ve girişimcilik becerilerinin kazandırılmasını gerektiriyor. Bu durum, geleneksel eğitim uygulamalarının değişmesi anlamına geliyor. Öğrenme - öğretme sürecinde, öğrencilere inovatif bir bakış açısı kazandırılması ana hedef olarak karşımıza çıkıyor. 

Yenilikçi ve  uygulanabilir fikirlere sahip genç beyinlerin yaşamda aktif bir şekilde rol almaları ve fikirlerini yaymaları gerekiyor. Hızla dijitalleşen dünyada, hemen hemen birçok sektör bu değişime ayak uydurmak durumunda. İnovatif bakış açısı kazanmak da bunun en önemli parçası. Yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmak ve yeni düşünceler üreterek hayal gücünün yanında tasarlama ve üretim kültürü kazanmayı gerektiriyor.

İşte bu noktada, 64 yıllık Eğitim Efsanesi Kültür Koleji, geleneğinden gelen yayıncılık tecrübesiyle 8-16 yaş arası çocuk ve gençleri, içinde bulunduğumuz çağın kültürü, “İnovasyon Kültürü” ile buluşturdu. Bunun için, üç ayda bir yayımlanan “İnovasyon Kültürü” dergisini okuyucularıyla buluştu.

Türkiye ve dünyadan girişim, inovasyon ve eğitim alanındaki gelişmeleri  çocuk ve gençlere aktarmayı hedefleyen İnovasyon Kültürü dergisinin ilk sayısı 2017 Haziran ayında yayınlandı. Tamamen öz kaynak kullanılarak, İstanbul Kültür Üniversitesi akademik kadrosunun ve sektörde bilinen isimlerin danışmanlığında Kültür Koleji tarafından hazırlanan İnovasyon Kültürü dergisi, mevcut veli ve öğrencilerine ve binlerce mezununa ulaşıyor. Bayilerde satışa sunularak tüm iletişim çalışmalarında çok sayıda aile ve çocukla paylaşılıyor. İstanbul Marmara Bölgesinde dağıtılmak üzere yılda 50.000 adet basılıyor.  İnovasyon Kültürü, Bilim Kültür Eğitim yayınıdır.

Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
2.resim.JPG
28.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page