top of page

13.SAYI


Değerli İnovasyon Kültürü Okurları,


İçinde yaşadığımız bu pandemi sürecinde 13.sayımızı sizler için hazırlarken yine farklı heyecanlar yaşadık. Sonbaharı karşıladığımız bu sayımızda inovasyon ve tasarım yine odak noktamız oldu. Sağlığımızı koruma altına aldığımız bu süreçte birbirinden farklı teknolojik gelişmelere de tanık olduk.


SpaceX’i bu sayıda sizler için inceledik.


Yapabilirsin bölümü her sayıda olduğu gibi inovatif atölye tadında! “Arduino ile Çizgi izleyen Robot yapımı” ve “Keyboard Challenge” bölümlerinden oldukça faydalanacağınızı düşündük. Malum pandemi döneminde en çok kullandığımız yüz siperlikleri için “ Tinkercad” ile 3D tasarımı yaptık


Evlerimizde geçirdiğimiz zaman dilimi artınca, farkındalıklarımız da arttı. “Doğa Dostu Ekolojik Evler” tasarlayarak hem israfı minimuma indirdik hem de hayallerimizdeki evi yarattık.


Sizlere bu sayıda bir masal anlatmak istedik. Bir Uzay Masalı: Starlink hakkında tüm bilgileri bu sayımızda sizler için derledik.


“İnsanlık Ay’a Geri Dönüyor” mu? sorusuna cevap ararken, SOHO teleskobunun tespit ettiği 4 bininci kuyruklu yıldızın peşine takıldık.


Ve ödüllü bulmacamız…İnoc@fe’de sizleri bekliyor.


İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif ve sağlıklı günler diliyorum.

Commenti


Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page