top of page

12.SAYI

İnovasyon Kültürü’nün Sevgili Okurları,


2020 yılının Mart ayı itibarıyla bütün dünyada yaşanan COVID-19 salgını yaşamın her alanında olağanüstü değişimleri tetikledi. Bütün sağlık profesyonellerinin neredeyse 7/24 mesai yaptığı, araştırmacıların aşı ve ilaç geliştirmek için laboratuvar ortamlarında insanüstü bir çabayla çalıştıkları bu dönemde teknoloji de kendi tarihini yazdı. Bir yandan 3D yazıcıların, pandemi sürecindeki temel ihtiyaçlardan biri olan maske üretiminde hayat kurtaran rollerine tanıklık ettik öte yandan uzaktan eğitim ve çalışma süreçlerinde teknolojinin eşsiz olanaklarına. Dünyayı; bütün artıları ve eksileriyle yeni baştan gözden geçirdiğimiz, olanaklarımız ve kaynaklarımız konusunda sıkça düşündüğümüz ve öyle görünüyor ki uzun yıllar tartışacağımız yeni bir eşikteyiz.


Pandeminin ardından dünyanın; özellikle risk ve kriz yönetiminde proaktif olduğu kadar yenilikçi olması gerektiği de artık kuşkuya yer bırakmayacak kadar açık. Bununla birlikte yalnızca insan ilişkilerinde değil bilimler arasında da dayanışmanın ve eşgüdümün küresel ölçekte nasıl büyük bir ihtiyaç olduğunu öğrendik.

Şimdi araştırma, nitelikli bilgiye ulaşmak, inovatif düşünceyle doğa, dünya ve insanın geleceği için katmadeğer yaratma zamanı. 3’üncü yılına adım atan İnovasyon Kültürü dergimizin bu içeriği bu bilinçle 2020 yılında daha kapsamlı hale gelecek. Aklı ve fikri aydınlatan dosyalarımızla geleceğin doktorlarına, mühendislerine, araştırmacılarına, bilim ve düşünce dünyasının emekçilerine, özgün içeriklerimizle ilham vermeye devam edeceğiz.


Ancak öncelikle sağlık.


Pandemi ile birlikte evlerimize kapandığımız bu günlere İnovasyon Kültürü’nün sayfalarına taşıdığımız haberlerin fayda yaratması ve en kısa zamanda güzel günlerde buluşmak dileğiyle.


Dostlukla

Comments


Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page