top of page

3.SAYI


Değerli Okurlar,

Dergimizin 3. sayısını sizler için yine büyük bir heyecanla hazırladık. Her zamanki gibi, dünyadaki inovatif gelişmelerin peşindeydik… Bununla birlikte, Nobel Ödüllerinin aralık ayında verilecek olması da, bizi heyecan verici bir Nobel yolculuğuna çıkarttı…

Ve sonunda, bu sayımız “NOBEL ÖZEL SAYISI” olarak ortaya çıktı. “NOBEL ÖZEL SAYISI” Alfred Nobel’in insanlığa bıraktığı vasiyetten, ödül törenindeki muhteşem seremoniye uzanan geniş bir yelpazede “HER YÖNÜYLE NOBEL KÜLTÜRÜ” nü ele alan bir sayı oldu.

Bu sayıda hepimizi çok heyecanlandıran bir başka gelişme ise “Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji” nin, 10 Aralık 2017’de Stocholm’de, Kimya dalında Nobel Ödülü alacak Prof. Dr. Joachim Frank ve Fizik dalında Nobel Ödülü alacak Prof. Dr. Barrry Barish ile gerçekleştirdikleri özel röportajlar oldu. Bu röportajların, pek çok genç okurumuz için ilham kaynağı olacağına inanıyorum.

Stocholm’de, Prof. Dr. Joachim Frank ve Prof. Dr. Barry Barish ile buluşacağız… Nobel hikayelerini, onlardan dinleyeceğiz. Nobel Müzesi ziyareti ve ödül törenini izleyecek olmamız ise unutulamayan anılar arasında yerini alacak…Ziyaret programımızı, “Nobel Özel” bölümünde bulabilirsiniz.

3. sayımızdaki söyleşilerimiz ise yine oldukça keyifli…

İKÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Mehmet Emre Arslan ve Fütüristler Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Murat Şahin, bu sayıda inovasyon yolundaki hikayelerini sizler için anlattılar.
“Artırılmış Gerçeklik” teknolojisiyle oluşturduğumuz “Kendi Roboçöpünü Yap” sayfamızdaki uygulamaları ise akıllı cihazlarınızın aracılığıyla izleyebileceksiniz.

İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif günler diliyorum.

Comments


Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page