top of page

3.SAYI


Değerli Okurlar,

Dergimizin 3. sayısını sizler için yine büyük bir heyecanla hazırladık. Her zamanki gibi, dünyadaki inovatif gelişmelerin peşindeydik… Bununla birlikte, Nobel Ödüllerinin aralık ayında verilecek olması da, bizi heyecan verici bir Nobel yolculuğuna çıkarttı…

Ve sonunda, bu sayımız “NOBEL ÖZEL SAYISI” olarak ortaya çıktı. “NOBEL ÖZEL SAYISI” Alfred Nobel’in insanlığa bıraktığı vasiyetten, ödül törenindeki muhteşem seremoniye uzanan geniş bir yelpazede “HER YÖNÜYLE NOBEL KÜLTÜRÜ” nü ele alan bir sayı oldu.

Bu sayıda hepimizi çok heyecanlandıran bir başka gelişme ise “Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji” nin, 10 Aralık 2017’de Stocholm’de, Kimya dalında Nobel Ödülü alacak Prof. Dr. Joachim Frank ve Fizik dalında Nobel Ödülü alacak Prof. Dr. Barrry Barish ile gerçekleştirdikleri özel röportajlar oldu. Bu röportajların, pek çok genç okurumuz için ilham kaynağı olacağına inanıyorum.

Stocholm’de, Prof. Dr. Joachim Frank ve Prof. Dr. Barry Barish ile buluşacağız… Nobel hikayelerini, onlardan dinleyeceğiz. Nobel Müzesi ziyareti ve ödül törenini izleyecek olmamız ise unutulamayan anılar arasında yerini alacak…Ziyaret programımızı, “Nobel Özel” bölümünde bulabilirsiniz.

3. sayımızdaki söyleşilerimiz ise yine oldukça keyifli…

İKÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Mehmet Emre Arslan ve Fütüristler Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Murat Şahin, bu sayıda inovasyon yolundaki hikayelerini sizler için anlattılar.
“Artırılmış Gerçeklik” teknolojisiyle oluşturduğumuz “Kendi Roboçöpünü Yap” sayfamızdaki uygulamaları ise akıllı cihazlarınızın aracılığıyla izleyebileceksiniz.

İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif günler diliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni