top of page

2.SAYI

Değerli Okurlar,

Dergimizin 2. sayısını sizler için yine büyük bir heyecanla hazırladık. Yaz boyunca, “dünyada inovasyonla ilgili neler olmuş”un peşindeydik…

Bu sayımızda da ilk sayıda olduğu gibi sizlerin deneyerek üretebileceği uygulamaları sizlerle tanıştırmayı amaçladık. Özellikle, “Yapabilirsin” bölümünü bu sebeple çeşitli uygulamalarla “kodlayarak üret” mantığında hazırladık.

İnovasyonun, tüm dünyayı etkilediği gerçeğinden hareketle “ İnoc@fe” adlı ve oldukça keyifli yeni bir bölümü de bu sayımıza ekledik. “İnoc@fe” kitaptan filme, geziden bulmacaya kadar oldukça renkli, okuması oldukça zevkli, tüm okurlara inovatif bir kültür kazandıracağına inandığımız bir bölüme dönüştü.

Ve tabi yine çok özel söyleşiler gerçekleştirdik. Ünlü astrofizikçi Prof. Dr. Dursun Koçer, kişisel gelecek tasarımcısı Kamil Kasacı ve Scode’un kurucusu stratup Kadir Can Kırkoyun bu sayıda inovasyon yolundaki hikayelerini sizler için anlattılar.


Tüm bunlarla birlikte bir yeniliği daha bu sayımıza kattık. Bu sayımızdan başlayarak “artırılmış gerçeklik” teknolojisiyle oluşturduğumuz sayfaları sizlerle paylaşacağız. Dergimizi okurken belli bölümleri akıllı cihazlarınızın aracılığıyla artırılmış gerçeklik teknolojisinden faydalanarak izleyebileceksiniz. “Oku ve İzle” de diyebileceğimiz bu teknolojiyi, yeni sayımızda “ Eğitimin İnovatif Yüzü : Kültür Fen Lisesi” haberimizde sizler için kullandık. Kültür Fen Liselilerin inovatif deneyimlerini, artırılmış gerçeklik teknolojisiyle izleyebilir, inovatif bir deneyim yaşayabilirsiniz.

İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif günler diliyorum.

Comments


Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page