top of page

2.SAYI

Değerli Okurlar,

Dergimizin 2. sayısını sizler için yine büyük bir heyecanla hazırladık. Yaz boyunca, “dünyada inovasyonla ilgili neler olmuş”un peşindeydik…

Bu sayımızda da ilk sayıda olduğu gibi sizlerin deneyerek üretebileceği uygulamaları sizlerle tanıştırmayı amaçladık. Özellikle, “Yapabilirsin” bölümünü bu sebeple çeşitli uygulamalarla “kodlayarak üret” mantığında hazırladık.

İnovasyonun, tüm dünyayı etkilediği gerçeğinden hareketle “ İnoc@fe” adlı ve oldukça keyifli yeni bir bölümü de bu sayımıza ekledik. “İnoc@fe” kitaptan filme, geziden bulmacaya kadar oldukça renkli, okuması oldukça zevkli, tüm okurlara inovatif bir kültür kazandıracağına inandığımız bir bölüme dönüştü.

Ve tabi yine çok özel söyleşiler gerçekleştirdik. Ünlü astrofizikçi Prof. Dr. Dursun Koçer, kişisel gelecek tasarımcısı Kamil Kasacı ve Scode’un kurucusu stratup Kadir Can Kırkoyun bu sayıda inovasyon yolundaki hikayelerini sizler için anlattılar.


Tüm bunlarla birlikte bir yeniliği daha bu sayımıza kattık. Bu sayımızdan başlayarak “artırılmış gerçeklik” teknolojisiyle oluşturduğumuz sayfaları sizlerle paylaşacağız. Dergimizi okurken belli bölümleri akıllı cihazlarınızın aracılığıyla artırılmış gerçeklik teknolojisinden faydalanarak izleyebileceksiniz. “Oku ve İzle” de diyebileceğimiz bu teknolojiyi, yeni sayımızda “ Eğitimin İnovatif Yüzü : Kültür Fen Lisesi” haberimizde sizler için kullandık. Kültür Fen Liselilerin inovatif deneyimlerini, artırılmış gerçeklik teknolojisiyle izleyebilir, inovatif bir deneyim yaşayabilirsiniz.

İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif günler diliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SA