top of page

3.Sayı


Merhaba,

Dergi hazırlamak... Bir deneyimi, bir bilgiyi paylaşmanın, aktarmanın lezzeti... İnsana yaşattığı duygu tartışılmaz…

Henüz 3’üncü sayımız. Bir dergi için bebek sayılırız. Dünyayı, bitmeyen tükenmeyen bir merakla keşfederek öğrendiklerini paylaşmaya heyecan duyan bir bebek… Belki de bu nedenle ulaşmayı hayal ettiğimiz her şeye heyecanla, koşar adımlarla ilerliyoruz. “İmkansız” denen her şeye yaklaşma cesaretini kendimizde buluyoruz. İnovasyon Kültürü’nü doya doya öğreniyor ve öğrendiklerimizi paylaşmaktan müthiş bir keyif alıyoruz.

Her yıl aralık ayında, tüm dünya gözünü Stockholm’deki “NOBEL ÖDÜL TÖRENİ’NE” çeviriyor. Haliyle, bizim gündemimiz de ‘‘NOBEL ÖDÜLLERİ’’ oluyor. Aralık ayının, “NOBEL ÖDÜLLERİ” gibi evrensel bir temaya sahip olması sebebiyle 3. sayımızı “NOBEL ÖZEL SAYISI” olarak belirledik. “Kimler, hangi çalışmaları ile ödül almış? Nasıl bir ödül töreni? İsveç Kraliyet Ailesi, Nobel’e nasıl sahip çıkmış? vb.” pek çok merak edilen konuyu bu sayımızda işledik.

Bununla birlikte hepimizi çok ama çok heyecanlandıran bir gelişmeyi de bu sayımızda sizlerle paylaşabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kültür Koleji ve Kültür2000 Kolejinin öğrencileri, her yıl dünyanın nefesini tutarak izlediği Nobel Ödülleri’ni Kimya dalında alacak Prof. Dr. Joachim Frank ve Fizik dalında alacak Prof. Dr. Barry Barish ile birer röportaj yaptılar. Bu çalışma, hepimiz için gurur kaynağı oldu. Röportajla başlayan bu iletişim, Nobel’in büyülü atmosferinde de devam edecek… 8 Aralık 2017’de Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizle, Nobel Haftası etkinlikleri için Stockholm’e gidiyoruz. Bir eğitim gezisi olarak tasarladığımız bu etkinlik, dergimizin öğrencilerimize açtığı yepyeni bir ufuk oldu.

İnovasyon Kültürü ve İstanbul Kültür Eğitim Kurumları olarak Stockholm’e yapacağımız yolculuk kadar beni bir eğitimci, bir anne olarak en çok heyecanlandıran; öğrencilerimin zihin bagajına yüklenecek güzel anlar ve anektodlar olacak... Bu deneyimin günün birinde bir Kültürlünün Nobel’e giden yolculuğunun ilk durağı olduğunu hayal etmek bile benim için heyecan verici. Ben, hayallere inanırım… Bugün yaşamımızla bütünleşen her teknoloji, dünün birer hayaliydi.

Yepyeni fikirler, yenilikler, hayaller… Yeni bir yıl daha yaklaşıyor. Tüm bu duygularla yeni yıl için de bir dilek tutalım. 2018’in bütün İnovasyon Kültürü okurları için heyecan veren ve ufuk açacak sürprizlerin, yeni ve parlak fikirlerin, dünyayı daha iyi bir yer haline getirecek müthiş girişimlerin yılı olmasını diliyorum.

İyi seneler...

Kommentarer


Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page