top of page

9.SAYI


Değerli İnovasyon Kültürü Okurları, 9.sayımızı sizler için yine büyük bir heyecanla hazırladık. Bu sayıda tema olarak tasarım konusunu belirledik. Geniş bir kategori ismi olan tasarımı farklı disiplinlerde inceledik. Yapabilirsin bölümü her sayıda olduğu gibi inovatif atölye tadında! “App Inventor ile dijital piyano tasarımı” ve “Kodu Game Lab ile oyun tasarımı” bölümlerinden oldukça faydalanacağınızı düşündük.


İnovatif ünlüler bölümünde genç girişimci Suat Batuhan Esirger ile tasarım ve teknoloji üzerine çok özel bir röportaj gerçekleştirdik. Türkiye’de lise düzeyinde açılan ilk ön kuluçka merkezi “EVREKA” ödülleri sahiplerini buldu. Ödül töreni ile ilgili tüm detayları ve TÜBİTAK Türkiye 2.’si olan projeyi bu sayımızda özellikle gençlere ilham olması için ele aldık.


Cezeri’nin 800 yıllık tasarımlarını incelerken, bir diğer yandan da ünlü mimar Tülin Hadi ile “Mimari tasarımda geleceğin trendlerini” konuştuk. Ve ödüllü bulmacamız…İnoc@fe’de sizleri bekliyor. İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif günler diliyorum.