top of page

8.SAYI


Değerli İnovasyon Kültürü Okurları,


8. sayımızı sizler için yine büyük bir heyecanla hazırladık. Bu sayıda tema olarak Uzay’ı belirledik. Uzay pek çoğumuz için bilinmezlerle dolu bir sırken ülkeler adına da pek çok gelişmenin olduğu bir alan. Geçmişte gezegenler ve uydular gündemimizdeyken artık Uzay çöplerini, Uzay hukukunu veya Uzay bekçilerini konuşur olduk! Uzaydaki yaşam, gündemimizin doğal bir parçası haline gelmek üzere… Uzay teknolojisi ise inovasyonun kendisini gösterdiği bir başka alan. Ve pek tabii yeni dünya, yeni yaşam arayışı... İnsanlığın bitmeyen merakı, bilinmeyenin cazibesi…


‘‘Yapabilirsin’’ bölümü her sayıda olduğu gibi inovatif atölye tadında! Roket kodlamadan microbit ile Galaksi’de gezintiye, uzay aracı animasyonundan gezegenlerin çekim ivmelerinin hesaplanmasına kadar pek çok farklı uygulamayı sizler için ele aldık.


İnovatif ünlüler bölümünde ise TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç.Dr. Lokman Kuzu, İstanbul Kültür Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Dr.Ayşegül Yelkenci ve Türkiye’nin ilk Gençlik ve Pazarlama Şirketi kurucusu Emrah Kaya ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdik. Ve ödüllü bulmacamız…Her zamanki gibi İnoc@fe’de sizleri bekliyor. İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif günler diliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page