top of page

8.SAYI

Kültürü Dergisinin Sevgili Okurları,

Uzay konusu ile 8’inci sayısına merhaba diyen dergimiz yine zengin ve kapsamlı içeriğiyle karşınızda. Bizler Uzay’ın derinliklerini, gezegenlerin çekim ivmelerinden roketlerin fiziki yapısına kadar farklı boyutlarıyla okurlarımıza aktarmaya çalışırken bir yandan Dünya 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nün heyecanını yaşıyorduk.


Derginin gündemi ‘‘Uzay’’, dünyanın gündemi ‘‘Kadın Kakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’’ iken Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), uzay yürüyüşü yapacak astronot ekibinin sadece kadınlardan oluşacağı haberi geldi. Sizler İnovasyon Kültürü’nün 8’inci sayısında Uzay’ın derinliklerini keşfederken Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Astronotları Anne Mcclain ile Christina Koch tarihi uzay yürüyüşünü 29 Mart’ta gerçekleştirmiş olacaklar. Bugüne dek uzaya gönderilen 500’den fazla kişi içinde kadınların oranının yüzde 11’den az olduğunu düşünürsek, 7 saatlik uzay yürüyüşü sırasında karadan uzaya tüm sürecin kadınlar tarafından yürütüleceğini bilmek geleceğe olan güveni ve yetişmekte olan nesiller için umudumuzu artırıyor. NASA astronotları Anne Mcclain ile Christina Koch tarihi uzay yürüyüşünü gerçekleştirirken bir eğitimci olarak kalbimden geçen ilk dilek gelecekte ‘‘Kültür’’lü astronotların, uzay mühendislerinin yetiştiğini görmek.


Bunu başarmak ‘‘Kültür’’lü nesiller ve Türkiye’nin gençleri için hiç zor değil. Bu noktada umuyorum ki gelecek günlerde, yıllarda uzay araştırmalarına ilişkin ‘‘Kültür’’lü nesillerin haberlerini buradan sizlerle paylaşıyor oluruz. Dostlukla...

Comments


Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page