6.Sayı

03.10.2018

 

Değerli Okurlar,

6. sayımızı sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayımızda “Doğa İçin İnovasyon” temasını ele aldık. Dünya değişiyor. Bir tarafta azalan kaynaklar, artan dünya nüfusu diğer tarafta dijital devrimin ve sanayi 4.0’ın  sundukları… İnovatif bakış açısının dünyanın merkezine oturduğu bir dönem yaşıyoruz. Farklı tasarımlar, yenilikler, üretim, girişimcilik…Tüm bunlarla birlikte “doğa ve kaynaklar” insanlık için çok önemli. Temiz enerji, insanlar yerine robotların üretimde ağırlıklı görev alması, nesnelerin interneti, otonom araçlar, 3D teknolojiyle sınırsız ve yaratıcı üretim anlayışının yeni dünya düzenine dönüşmesi…İ

 

şte tüm bu konulara değindiğimiz bu sayımızda; hibrit devriminden tabiat için empatiye, çöpten enerji üreten İsveç’ten Ellon Musk’ın akıllı şehirlerine kadar geniş bir yelpazede ele aldığımız “doğa için inovasyon” temamızı sizler için heyecanlı ve keyifli hale getirmeye çalıştık.

 

‘‘Yapabilirsin’’ bölümümüz yine yaratıcı atölye tadında. Araba tasarımlarından kodlamaya farklı ve yaratıcı tasarımlarla üretim kültürünü inovatif bir bakış açısıyla ele aldık.

 

“Hibrit teknolojisinin en yetkin markalarından olan Toyota”nın pazarlama direktörü Barış Erdim, “Doğa İçin İnovasyon ve Çevreci Çalışmaları” ile Astrofizikçi Prof. Dr. Dursun Koçer ve “Tabiat için Empati Dans Gösterisi” ile Fen ve Sanatı disiplinlerarası bir etkinliğe dönüştüren Kültür Fen Lisesi Müdürü Selin Tataroğlu özel röportaj bölümünde ile bu sayımıza konuk oldular.Ve tabii ki dergimizin “cafe keyfi” tadındaki inoc@fe bölümü, film ve kitap incelemeleri ile birlikte ödüllü online quiz soruları sizleri bekliyor.

 

İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif günler diliyorum.

Facebook' ta paylaş
Twitter' da paylaş
Please reload

Genel Yayın Yönetmeni
Okuma Listesi
Please reload

Etiketleri Ara
İnovasyon Kültürü Takip Et!
  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon

© 2017 İnovasyon Kültürü

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon