top of page

6.SAYI


Değerli Okurlar, 6. sayımızı sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayımızda “Doğa İçin İnovasyon” temasını ele aldık. Dünya değişiyor. Bir tarafta azalan kaynaklar, artan dünya nüfusu diğer tarafta dijital devrimin ve sanayi 4.0’ın sundukları… İnovatif bakış açısının dünyanın merkezine oturduğu bir dönem yaşıyoruz. Farklı tasarımlar, yenilikler, üretim, girişimcilik…Tüm bunlarla birlikte “doğa ve kaynaklar” insanlık için çok önemli. Temiz enerji, insanlar yerine robotların üretimde ağırlıklı görev alması, nesnelerin interneti, otonom araçlar, 3D teknolojiyle sınırsız ve yaratıcı üretim anlayışının yeni dünya düzenine dönüşmesi…İ

şte tüm bu konulara değindiğimiz bu sayımızda; hibrit devriminden tabiat için empatiye, çöpten enerji üreten İsveç’ten Ellon Musk’ın akıllı şehirlerine kadar geniş bir yelpazede ele aldığımız “doğa için inovasyon” temamızı sizler için heyecanlı ve keyifli hale getirmeye çalıştık.

‘‘Yapabilirsin’’ bölümümüz yine yaratıcı atölye tadında. Araba tasarımlarından kodlamaya farklı ve yaratıcı tasarımlarla üretim kültürünü inovatif bir bakış açısıyla ele aldık.

“Hibrit teknolojisinin en yetkin markalarından olan Toyota”nın pazarlama direktörü Barış Erdim, “Doğa İçin İnovasyon ve Çevreci Çalışmaları” ile Astrofizikçi Prof. Dr. Dursun Koçer ve “Tabiat için Empati Dans Gösterisi” ile Fen ve Sanatı disiplinlerarası bir etkinliğe dönüştüren Kültür Fen Lisesi Müdürü Selin Tataroğlu özel röportaj bölümünde ile bu sayımıza konuk oldular.Ve tabii ki dergimizin “cafe keyfi” tadındaki inoc@fe bölümü, film ve kitap incelemeleri ile birlikte ödüllü online quiz soruları sizleri bekliyor.

İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif günler diliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page