top of page

4.Sayı


Merhaba,

İnovasyon Kültürü olarak 4’üncü sayımız. Dosya konusu oldukça güncel bir başlık: Robotik.

İki oğlumun çocukluk dönemlerini düşünüyorum da… Oyuncak robotların evimizin başköşesinde olduğu zamanları… Evimizin en değerli üyeleri, onlarınsa vazgeçilmez dostları gibiydiler.

Uzun yıllar bilim kurgu hikâyelerine, filmlere ve dizilere ilham veren, çocukların en yakın oyuncak dostu olan robotlar, artık yaşamın kritik noktalarında mükemmeliyet figürü olarak rol almaya başladılar. Yazılım aracılığıyla yönetilen ve mühendisliğin tüm disiplinlerini buluşturan robotik, yalnızca teknoloji profesyonellerinin değil, hukuk, işletme, eğitim gibi çok sayıda alanın da gündeminde farklı açılardan tartışılan bir husus.

Lisansüstü eğitimini bilgisayar ve programlama üzerine yapmış bir eğitim yöneticisi olarak robotik kapsamındaki tüm teknolojilerin doğru ve etik sınırlar içinde kullanıldığı takdirde öğretim uygulamaları açısından da bir devrim olabileceği düşüncesindeyim. Bununla birlikte, geleceğe hazırladığımız çocukların ve gençlerin, yaşamlarının bir noktasında “olağan” bir figüre dönüşmesi beklenen robot teknolojileri ve yapay zekâ konusunda şimdiden güçlü bir birikimle yetişmeleri çok önemli.

Robotik konusunu işleyen İnovasyon Kültürü dergimizin bu sayısında yer alan, çocukları kendi başlarına bir ürün ortaya çıkarmak için yüreklendiren ve teşvik eden içeriklerin anne-babalar ve eğitimciler için de çok keyifli olacağını düşünüyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page