4.Sayı

 

 

Merhaba,

 

İnovasyon Kültürü olarak 4’üncü sayımız. Dosya konusu oldukça güncel bir başlık: Robotik.

 

İki oğlumun çocukluk dönemlerini düşünüyorum da… Oyuncak robotların evimizin başköşesinde olduğu zamanları…  Evimizin en değerli üyeleri, onlarınsa vazgeçilmez dostları gibiydiler.

 

Uzun yıllar bilim kurgu hikâyelerine, filmlere ve dizilere ilham veren, çocukların en yakın oyuncak dostu olan robotlar, artık yaşamın kritik noktalarında mükemmeliyet figürü olarak rol almaya başladılar. Yazılım aracılığıyla yönetilen ve mühendisliğin tüm disiplinlerini buluşturan robotik, yalnızca teknoloji profesyonellerinin değil, hukuk, işletme, eğitim gibi çok sayıda alanın da gündeminde farklı açılardan tartışılan bir husus.

 

Lisansüstü eğitimini bilgisayar ve programlama üzerine yapmış bir eğitim yöneticisi olarak robotik kapsamındaki tüm teknolojilerin doğru ve etik sınırlar içinde kullanıldığı takdirde öğretim uygulamaları açısından da bir devrim olabileceği düşüncesindeyim. Bununla birlikte, geleceğe hazırladığımız çocukların ve gençlerin, yaşamlarının bir noktasında “olağan” bir figüre dönüşmesi beklenen robot teknolojileri ve yapay zekâ konusunda şimdiden güçlü bir birikimle yetişmeleri çok önemli.

 

Robotik konusunu işleyen İnovasyon Kültürü dergimizin bu sayısında yer alan, çocukları kendi başlarına bir ürün ortaya çıkarmak için yüreklendiren ve teşvik eden içeriklerin anne-babalar ve eğitimciler için de çok keyifli olacağını düşünüyorum.

Facebook' ta paylaş
Twitter' da paylaş
Please reload

Genel Yayın Yönetmeni
Okuma Listesi
Please reload

Etiketleri Ara
İnovasyon Kültürü Takip Et!
  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon

© 2017 İnovasyon Kültürü

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon