top of page

Maker Hareketinin Dönüştürücü Etkisi

İnovasyonun ve üretimin yeniden topluma inmesini sağlayan Maker Hareketi'nin Türkiye'deki en büyük topluluğu Makers Türkiye Kurucusu Ongun Tan, eğitimden sağlığa, endüstriden sosyal hayata hareketin yarattığı dönüşümü anlattı.

Artık ABD'de garajlardan gelen yenilik haberlerinin Türkiye'den de çıkabileceğini belirten Tan, bunu başlattığı #AnadoluSenDeYap turnesi ile Diyarbakır'dan İzmir'e net olarak yaşadığı deneyimler ile destekleyerek, Maker Hareketi'ni tüm Türkiye'de yaygınlaştırmak için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti ve "Sen de Yap!" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Kariyerine yazılım geliştirme yaparak başladıktan sonra, Türkiye ve dünyada birçok şirkete teknoloji ve strateji danışmanlığı verdi. 2012'de Londra'dan döndüğünden beri, Turkcell’de stratejik pazarlama bölümünde çalışıyor. Türkiye’nin ilk ve en büyük maker portalı Makersturkiye.com‘un kurucusu, topluluk lideri. Türkiye’de maker hareketini yaygınlaştırmak gibi bir amacı var.

Bunun için devamlı olarak yazıyor, konuşmalar yapıyor ve eğitimler veriyor. Yeni nesil için, yeni eğitim mottosu ile Maker Çocuk adında yeni bir girişimi lanse etti. Global vizyonla yola çıkmış beta aşamasında Flyler adında bir tatil ilham motoru girişiminin de kurucularından. Yemek yapmayı ve yemeyi seviyor. Gitar çalıp, söylediği bir rock grubu var.This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at

Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page