top of page

11.SAYI


Değerli İnovasyon Kültürü Okurları,


11.sayımızı sizler için yine büyük bir heyecanla hazırladık. 2019 yılı boyunca dünyada ve ülkemizdeki tüm inovatif çalışmaları takip ettik, sizlerle paylaşmaya çalıştık. Her yıl olduğu gibi bu sayımızda yine “kültürel ve evrensel” bir farkındalık kazandırmayı hedeflediğimiz “Nobel”i ele aldık. Nobel Haftası kapsamında Stochkolm’e gidip, 2019 Nobel Ödüllü bilim insanlarıyla bir araya geldik. Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji öğrencilerinin 2019 Nobel Kimya Ödülü sahibi Dr. Akira Yoshiro ve Dr. Stanley Whittingham ile yaptıkları özel röportaja geniş bir yer verdik. Ve yine, İsveç yollarına düşüp, 2019 Nobel Tıp Ödülü alan Peter J. Ratcliffe ile Grand Otel’de bir araya gelerek özel bir röportaj yaptık.

Yapabilirsin bölümü her sayıda olduğu gibi inovatif atölye tadında! “Quiver ile Canlanan Resimler” , “Minecraft: Education Edition” ve“Tinkercad ile Karaşimşek Uygulaması” bölümlerinden oldukça faydalanacağınızı düşündük.


Biraz geçmişe gidip, çocukluğumuzdaki süper kahraman filmlerini inceledik, inovatif araçlarına bir göz attık. Son olarak, geçmişten günümüze droneları inceledik.


Ve ödüllü bulmacamız…İnoc@fe’de sizleri bekliyor.


İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif günler diliyorum.

Comments


Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page