top of page

11.SAYI

Merhaba,


2020 yılının heyecanı ve ilhamıyla yayına hazırladığımız İnovasyon Kültürü’nün 11. sayısıyla birlikteyiz. Araştırma, merak ve keşif ruhunu besleyen, eleştirel düşünceyi ve katılımcılığı destekleyen dergimizin yayına hazırlık sürecinin en keyifli tarafı dünyada ve Türkiye’de bilim çevrelerinin izini sürmek.


Yapay zekâ teknolojisi, 5. nesil mobil veri ağı, otonom sürüş teknolojileri, kişiselleştirilmiş tıp, bilgisayar görüşü teknolojileri, sanal, artırılmış ve karma gerçeklik çalışmalarının tamamını kapsayan XR (genişletilmiş gerçeklik), şifrelenmiş işlem takibi yapan bir veri tabanı olarak tanımlanan Blockchain ve daha pek çok başlık 2020’nin gündeminde…


Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için her fikir, her buluş, her keşif gerçekleşmeye değer. Kültür Eğitim Kurumları olarak misyonumuz, tüm bu heyecan verici gelişmeleri yetişmekte olan nesillerin odağında tutabilmek. Hatta onları bilimi ve teknolojiyi yalnızca kullanan değil, değiştiren, dönüştüren, yenileyen ve üreten bireyler olarak cesaretlendirmek.


Bu bağlamda 60 yıldır olduğu gibi yeni ve çağdaş teknolojileri eğitim-öğretimde kullanmayı ve kullandırmayı, Kurumsal Anayasamızın “Kültürlü Teknolojiye Önem Verir” başlıklı 14. maddesini sözde değil, özde uygulamalarla yaşama transfer etmeyi sürdüreceğiz. Tek başına teknolojiyi yücelterek bir mit haline getirmeden; öğretim kadromuzla birlikte sağlam bir kültür, felsefe ve etik altyapısıyla inovasyon kültürünü öğrencilerimize kazandırmanın yolları üzerine çalışmaya devam edeceğiz.


2020’nin bilimde, araştırmada, inovasyonda cesaretin, ilhamın ve gayretin yılı olması dileğiyle…

İyi seneler, keyifli okumalar…

Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page