top of page

10.SAYI


Değerli İnovasyon Kültürü Okurları, 10. sayımızı sizler için yine büyük bir heyecanla hazırladık. Bu sayıda tema olarak “Nesnelerin İnterneti” konusunu belirledik.


Yapabilirsin bölümü her sayıda olduğu gibi inovatif atölye tadında! “Smart Tente” ve “Dikkat Hırsız Var!” bölümlerinden oldukça faydalanacağınızı düşündük. İnovatif haberler bölümünde, 5G ve Nesnelerin interneti’ne değindik. 5G IOT (Internet of Things) teknolojisine Türk Bilim insanının katkısından bahsettik. Ayrıca “Nesnelerin İnterneti” eğitimde hangi alanlarda kullanılıyor ve eğitime katkıları nelerdir, sorularına cevaplar bulduk. Bu sayımızın konusu olan “Nesnelerin İnterneti” üzerine; “Jetgiller”i inceledik ve orada izlediğimiz teknolojik ürünlerin birçoğunun artık günümüzde de kullanılabildiğine tanık olduk.


Meraklısına bölümünde ise her zaman olduğu gibi kitap önerilerinde bulunduk. Ve ödüllü bulmacamız…İnoc@fe’de sizleri bekliyor.


İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif günler diliyorum.