top of page

7.SAYI


Değerli İnovasyon Kültürü Okurları,

7. sayımızın aralık ayında çıkması bizim için çok heyecan verici. Çünkü aralık ayı demek biz inovasyonun peşinde koşanlar için ‘‘NOBEL’’ demek, bilim demek, yenilik demek…


Bu sebeple geçen yıl olduğu gibi bu yıl da aralık sayımızın ana teması “NOBEL ÖDÜLLERİ” oldu! 2018 Nobel Ödüllerinin sahipleri geçtiğimiz ekim ayında açıklandı. Ekim ayında, Kültür ve Kültür2000 Koleji öğrencileri, ödül alan bilim insanları ile iletişime geçti. 2018 Kimya Nobel Ödülü’ne layık görülen Frances Arnold ve Sir Gregory P. Winter öğrencilerimize olumlu cevap vererek röportajı gerçekleştirdiler. İşte bu çok değerli iki röportajla birlikte 2018 Nobel Ödüllerinin ağırlıklı olarak sağlıkla ilgili olması sebebiyle “SAĞLIKTA İNOVASYON”a bu sayımızda yer verdik.


‘‘Yapabilirsin’’ bölümü her sayıda olduğu gibi inovatif atölye tadında! “Arduino” ve “Canva” ile pek çok farklı tasarımı sizler için ele aldık. İnovatif ünlüler bölümünde ise Dr. Canan Dağdeviren ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdik.


Türkiye’de lise düzeyinde açılan ilk ön kuluçka merkezi “EVREKA” ise bu sayıda yerini alan önemli gelişmelerden biri oldu. Prof. Dr. Sinan Alçın ile Evreka için buluştuk. Bu kadar gelişmenin yanı sıra yeni bir yıl kapıda! Milenyumun 19.yılına girmeden önce İnovasyon Kültürü ekibi olarak biz de 2018 boyunca dünyadaki inovatif gelişmeleri sizler için derleyip keyifli bir hale getirdik. Bakalım 2018’de inovatif neler olmuş? Ve ödüllü bulmacamız…İnoc@fe’de sizleri bekliyor.


İnovasyon Kültürü dergisinin; bilime, teknolojiye, tasarıma, üretmeye ilgi duyan herkes tarafından keyifle okunmasını umuyor, tüm okurlarımıza inovatif günler diliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
biriz_kutoglu_kultur (1).jpg
Biriz KUTOĞLU
13.SAYI
12.jpg
12.SAYI
11.jpg
11.SAYI
10.jpg
10.SAYI
9.jpg
9.SAYI
08.jpg
8.SAYI
kapak07.jpg
7.SAYI
kapak06.jpg
6.SAYI
kapak05.jpg
5.SAYI
kapak04.jpg
4.SAYI
kapak03.jpg
3.SAYI
kapak02.jpg
2.SAYI
01kapak.jpg
1.SAYI
İnovasyon Kültürü Takip Et!

Abone listemize katılın

İnovasyon Kültüründen haberdar olun

E-posta Adresiniz

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon
bottom of page